Rekracja i atrakcje

Położenie naszego hotelu umożliwia zaplanowanie ciekawego spędzenia czasu. Dobrze znamy okolice Sandomierza i wiemy gdzie warto się wybrać, by poznać historię i przyrodę wokół naszego miasta. Znamy również miejsca, w których można wypocząć, a które nie są znane szerokiej publiczności. Ułatwimy także kontakt z przewodnikiem, który może Wam towarzyszyć w trakcie zwiedzania, z instruktorem nordic walking, instruktorem jazdy na nartach czy jazdy konnej…

Dla dzieci.

Na terenie naszego hotelu wygospodarowaliśmy miejsce do swobodnego spędzania czasu przez dzieci.  Nasz plac zabaw jest tak usytuowany, że każdy rodzic może pić spokojnie kawę i jednocześnie obserwować swoje dziecko oddające się zabawie.  

W samym mieście i okolicy jest wiele miejsc  przyjaznych dzieciom. Niektóre z nich to:

Zbrojownia rycerska na Rynku Starego Miasta

Park Piszczele ze „Ścieżką Tarzana”

Przystań nad Wisłą

Park rozrywki – Bałtów  http://www.juraparkbaltow.pl/

Jezioro machowskie http://www.tarnobrzeg.it/index.php/content/jezioro-machowskie.html

 

Wycieczki po Sandomierzu i okolicy.

Sandomierz to miejsce w którym począwszy od czasów prehistorycznych spotykamy ślady naszych przodków. Piękne budowle świadczą o rozwoju miasta w poszczególnych epokach, ale najpiękniejszy w Sandomierzu jest klimat nieporównywalny z żadnym innym. Wiele osób, podobnie jak Iwaszkiewicz, który miał tutaj swój „wąwóz z dołkiem”, posiada swoje ulubione miejsca z których rozpościera się piękny widok lub „w których bąki buczą najgłośniej”. Sandomierz to magiczne miejsce na nocleg, urlop, pobyt weekendowy lub letnie wakacje. Czas spędzony tutaj z pewnością zachwyci każdego turystę.

Szczególnie polecamy:

- wyprawę na Pieprzówki

- wędrówki po zakamarkach Starego Miasta

- spacer wąwozami

- odwiedziny fabryki porcelany w Ćmielowie i muzeum „Żywej porcelany”

- wizyta w Krzemionkach Opatowskich – wyjątkowe, prehistoryczne miejsce

- wizyta w Opatowie i zwiedzanie starego Krzyżtoporu

Dla aktywnych.

 - rowery, nordic walking, narty, jazda konna…

Wokół Sandomierza znajduje się sporo świetnie oznaczonych szlaków rowerowych, niektóre biegną wzdłuż naszego hotelu i te właśnie wprost prowadzą w sandomierskie sady szczególnie piękne wiosną i jesienią. Inne snują się między starymi zabytkami, a jeszcze inne w ciekawe miejsca skupione wokół miasta. Ścieżki te mogą być też dobrym miejscem do uprawiania nordic walking…

- kajaki, woda

Oprócz majestatycznej Wisły, w okolicy jest kilka otwartych zbiorników wodnych
i mniejszych rzek, w których można zażywać kąpieli.  Najbardziej atrakcyjne wydaje się być Jezioro Machowskie, gdzie z wyjątkiem hałaśliwych sportów motorowodnych można uprawiać praktycznie wszystkie sporty wodne łącznie z nurkowaniem.

Kajaki dostępne są w przystani przy Wiśle, ale można wybrać się też dalej na wschód
w kierunku Ulanowa na rzekę Tanew lub Łęg.

- jazda konna

Konie to zwierzęta, które bardzo lubimy, niedaleko naszego hotelu znajduje się stadnina koni gdzie sami spędzamy mnóstwo czasu i pomożemy Wam zorganizować tam naukę jazdy konnej albo sesję zdjęciową?

- narty, sanki, a może kulig…

Zima stanowi również dobry czas by nas odwiedzić. W ostatnim czasie powstało wokół Sandomierza kilka atrakcyjnych wyciągów narciarskich.

http://www.szwajcariabaltowska.pl/

http://stok-konary.pl/

http://www.zlotystok.info/

Niedaleko znajduje się też piękna wieś Krawce położona przy rzece Łęg, gdzie zaprzyjaźniony z nami gospodarz zorganizuje dla Państwa  niezapomniany kulig przez zimowy, sosnowy las. Wokół znajdziemy również sporo przyjaznych dróg przychylnych uprawianiu narciarstwa biegowego.